Skip to content

Oferta: aktywist(k)a z j. ukraińskim

Poszukiwana osoba mówiąca po ukraińsku – praca dodatkowa. 
Ilość godzin pracy w tygodniu: ok. 4
Ilość tygodni: ok. 12
Miejsce: połowa zdalnie, połowa na os. Kopernika (Babimojska)
Organizacja: Fundacja Poznańczycy, zatrudnienie na um.zlecenie w ramach projektu grantowego finansowanego z budżetu Miasta Poznań. 

Szukamy osoby, która chce się zaangażować w pracę ze społecznością lokalną mieszkańców pochodzenia ukraińskiego na osiedlu Kopernika. Twoim zadaniem będzie udzielanie informacji na temat możliwości zgłoszenia do naszej organizacji chęci zorganizowania działań kulturalnych i uzyskania naszego wsparcia finansowo-logistycznego. 

Część zdalna pracy to odpowiadanie na telefony osób, które stacjonarnie otrzymają ulotkę i będą chciały dowiedzieć się czegoś więcej. 

Część stacjonarna pracy polega na odwiedzaniu obiektu w weekend i nawiązywaniu rozmów z osobami ukraińskojęzycznymi na temat tego sposobu rozwiązywania ich problemów jakim jest założenie inicjatywy oddolnej. Drugą częścią pracy stacjonarnej jest uczestniczenie w rozmowach jako tłumacz – grupa mieszkańców spotyka się z koordynatorem działań oddolnych i musi wypełnić dokument projektowy. Te spotkania będą miały miejsce w wybrane niedziele i potrwają do 2h. 

W przypadku inicjatyw oddolnych zgłaszanych przez osoby ukraińskojęzyczne zapewne pojawi się więcej zadań (oraz dodatkowe wynagrodzenie) polegających na zapewnieniu komunikacji pomimo bariery językowej.

Proponujemy stawkę 50 zł brutto-brutto (czyli wraz z kosztami pracodawcy) za godzinę pracy. Przewidywana ilość godzin w okresie od końca kwietnia do końca czerwca to 48. Mogą pojawić się możliwości dodatkowych zadań i dodatkowego za nie wynagrodzenia, ale podjęcie się ich nie będzie obowiązkowe! 
W godziny zatrudnienia nie są wliczane zebrania zespołu oraz jedno obowiązkowe szkolenie wprowadzające w projekt (ok.4h wraz z obowiązkiem przeczytania kilku PDF).

Forma zatrudnienia to umowa-zlecenie lub wystawiane przez Ciebie rachunki z działalności nierejestrowanej. Nie preferujemy faktur, ale jeśli nie masz innej opcji, to będzie OK 🙂

Dodatkowe atuty, które pomogą Ci się zdecydować: 

  • Zespół oraz obiekt są tworzone w sposób inkluzywny i neuro-zdywersyfikowany. Zespół obecnie ma średnią wieku  około 27 lat. 
  • Dodatkowym bonusem jest możliwość uczestniczenia w dwóch do czterech dodatkowych szkoleniach na tematy requestowane przez zespół (np. o umiejętnościach liderskich lub zarządzaniu konfliktem w społeczności lokalnej). Bezpłatnie. 
  • Po zakończeniu zatrudnienia otrzymasz dokumenty potwierdzające udział w projekcie grantowym Miasta Poznań oraz referencje.
  • Pracujemy i komunikujemy się w sposób zoptymalizowany dla wszystkich członków zespołu (obecnie używamy Trello, Google Docs, messangera i okazjonalnie Zoom’a). 
  • Na obiekcie mamy koty, wiewiórki, jeże i hamaki.

Przed zgłoszeniem należy zapoznać się ze stroną obiektu oraz fanpejdżem www.facebook.com/GrunwaldzkiParkSpoleczny.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: grunwaldzkiparkspoleczny@gmail.com.