Skip to content

Oferta: aktywist(k)a społeczności lokalnej os. Kopernika

Ilość godzin pracy w tygodniu: ok. 4
Okres pracy: koniec kwietnia do grudnia 2023
Miejsce: połowa zdalnie, połowa na os. Kopernika 
Organizacja: Fundacja Poznańczycy, zatrudnienie na um.zlecenie w ramach projektu grantowego finansowanego z budżetu Miasta Poznań. 
STAWKA: 3600 zł łącznie za działania prowadzone od końca kwietnia do grudnia 2023 r. 

Proponujemy stawkę za cały okres działań. Przewidujemy pracę po 4 godziny na tydzień, ale możliwe że w jednym tygodniu będzie mniej, a w drugim więcej. Mogą pojawić się możliwości dodatkowych zadań i dodatkowego za nie wynagrodzenia, ale podjęcie się ich nie będzie obowiązkowe! 

Forma: umowa-zlecenie lub wystawiane przez Ciebie rachunki z działalności nierejestrowanej. W godziny zatrudnienia nie są wliczane zebrania zespołu oraz dwa obowiązkowe szkolenia wprowadzające w projekt (ok.4h każde wraz z obowiązkiem przeczytania kilku PDF).

Twoim zadaniem będzie udzielanie informacji (i zachęcanie do korzystania) na temat możliwości zgłoszenia do naszej organizacji chęci zorganizowania działań kulturalnych i uzyskania naszego wsparcia finansowo-logistycznego. Mieszkańcy mogą założyć u nas inicjatywę oddolną i uzyskać finansowanie działania które uważają za potrzebne na osiedlu. Nic ich to nie kosztuje – za wyjątkiem czasu i zaangażowania.

Obowiązki na tym stanowisku są zróżnicowane i będzie możliwość wybrania kilku z nich, jeśli okaże się że uznasz je za bardziej skuteczne formy od innych. Naszym celem jest aktywizowanie mieszkańców osiedla Kopernika oraz motywowanie do partycypowania w wydarzeniach lokalnych. Działanie składa się z aktywności zdalnych i stacjonarnych.

Zdalnie:

  •  Postowanie w social mediach, aktywizowanie mieszkańców w komentarzach, branie udziału w dyskusjach na lokalnych grupach na Facebook’u
  • Rekomendowanie zawartości strony internetowej na podstawie doświadczenia i wniosków z pracy z mieszkańcami
  • Rekomendowanie treści oraz tematów wydarzeń oferowanych w ramach projektu
  • Kontakt zdalny z mieszkańcami chcącymi inicjować wydarzenia 

Stacjonarnie: 

  • nawiązywanie rozmów z mieszkańcami w codziennych sytuacjach (np. w sklepie) 
  • rozmowy ze sprzedawcami i osobami prowadzącymi biznes lokalnie 
  • inspirowanie mieszkańców do założenia inicjatywy oddolnej w ramach projektu 
  • rozmowy z osobami przechadzającymi się po osiedlu (zwłaszcza seniorami i rodzinami z dziećmi)

Działania stacjonarne można określić jako promowanie projektu, informowanie o możliwościach jakie on daje oraz inspirowanie do zmieniania swojego otoczenia. Ten suchy opis jednak nie oddaje dynamiki działania. W naszej pracy ważne jest nawiązywanie relacji z mieszkańcami, ponieważ projekt traktuje ich bardzo indywidualnie, a nie jako ‘niezidentyfikowaną masę statystyczną’. Stąd niekiedy lepiej jest pomóc seniorowi zanieść torby do jego domu, niż stać z ankietą przed sklepem. Dynamika rozmowy z mieszkańcem jest wówczas inna i więcej można dowiedzieć się o życiu na osiedlu.

Poszukujemy osoby, która nie będzie w projekcie wyłącznie jednorazowo. W przypadku inicjatyw oddolnych zgłaszanych przez mieszkańców zapewne pojawi się więcej zadań (oraz dodatkowe wynagrodzenie) pokrewnych Twoim umiejętnościom. Niniejszy projekt grantowy jest cykliczny i będzie kontynuowany w następnych latach, dlatego zapraszamy osoby rozważające ogólne działania kulturalno-społeczne jako ścieżkę swojego hobby lub zawodową.

Dodatkowe atuty, które pomogą Ci się zdecydować: 

  • Zespół oraz obiekt są tworzone w sposób inkluzywny i neuro-zdywersyfikowany. Zespół obecnie ma średnią wieku  około 27 lat. 
  • Dodatkowym bonusem jest możliwość uczestniczenia w dwóch do czterech dodatkowych szkoleniach na tematy requestowane przez zespół (np. o umiejętnościach liderskich lub zarządzaniu konfliktem w społeczności lokalnej). Bezpłatnie. 
  • Po zakończeniu zatrudnienia otrzymasz dokumenty potwierdzające udział w projekcie grantowym Miasta Poznań oraz referencje.
  • Pracujemy i komunikujemy się w sposób zoptymalizowany dla wszystkich członków zespołu (obecnie używamy Trello, Google Docs, messangera i okazjonalnie Zoom’a). 
  • Na obiekcie mamy koty, wiewiórki, jeże i hamaki.

Cechy które pomogą Ci w pracy: 

  1. Asertywność w kwestii ilości zadań podejmowanych przez Ciebie (zawsze u nas jest coś do zrobienia, często za darmo – reszta zespołu robi wiele rzeczy bez wynagrodzenia),
  2. Świadome monitorowanie swoich emocji i dynamiki – otwarcie komunikujemy potrzeby, problemy, zgrzyty oraz preferencje aby dostosować się wzajemnie do prywatnych dynamik życia,
  3. Optymizm oraz ekstrawertyzm w działaniach z odbiorcami – o ile nie jest to wymagane w komunikacji z zespołem, to potrzeba nam osoby bardzo życzliwej w kontaktach z mieszkańcami,
  4. Przestrzeganie deadline’ów.

Przed zgłoszeniem należy zapoznać się ze stroną obiektu oraz fanpejdżem www.facebook.com/GrunwaldzkiParkSpoleczny.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: grunwaldzkiparkspoleczny@gmail.com.