Skip to content

Jeśli trafiłeś/aś na tę podstronę, to znaczy że rozważasz podjęcie współpracy z Parkiem/schronem. Poniżej znajdziesz różne propozycje przedstawione w ciągu opartym o poziom zaangażowania (od najmniejszego do największego). 

Organizuj swoje pojedyncze wydarzenia

Skorzystaj z sal oraz parku, aby organizować własne pojedyncze wydarzenia. Wesprzemy Cię w ich promocji oraz rekrutacji uczestników. Możesz to robić na trzy sposoby:

1. Wydarzenie darmowe dla uczestników które prowadzisz za free. Być może będziemy w stanie załatwić darmowe materiały, jeśli będziesz takich potrzebować. 

2. Wydarzenie darmowe dla uczestników, ale z tzw. “Puszką”, gdzie uczestnicy mogą wrzucić datki dla Ciebie. Nie potrzebujemy wówczas żadnych opłat za korzystanie z Parku/sali i załatwimy być może część materiałów za darmo. 

3. Wspólnie organizowane wydarzenie biletowane, z którego część (procent) przychodu zostanie przekazany Parkowi, a część Tobie. Zależy nam wyłącznie na pokryciu opłat za park, a więc nie należy się spodziewać specjalnie wysokich procentów przekazywanych parkowi. W takim przypadku przejmujesz obowiązek prowadzenia rekrutacji uczestników. 

Odpal cykl swoich wydarzeń

Opcje współpracy są tu takie same jak w przypadku pojedynczych wydarzeń, jednak w ramach stałej współpracy otrzymasz stały dostęp do schronu, miejsce na trzymanie swoich rzeczy i dostęp do fanpage’a. Proponujemy abyś przejął/a również obowiązek rekrutacji uczestników – dzięki temu zapewnimy płynność komunikacji między Tobą a uczestnikami. Zapewniamy wsparcie w pozyskiwaniu materiałach. 

Szukasz swojego miejsca?

Poszukujemy osób, które nie mają “swojego miejsca” w którym rozwijałyby swoją markę/hobby/działalność. Teren Parku/Schronu obfituje w możliwości. Przestrzeń to wiele sal, kawał zabytku, 3000 metrów kwadratowych zieloności. Jeśli masz poczucie, że potrzebujesz “swojego” fragmentu parku w którym zbudujesz altanę, napisz do nas. Chcesz zająć przestrzeń jakiejś sali aby co tydzień prowadzić w niej spotkania z młodzieżą o konkretnej tematyce? SUPER!

Ale nie tylko o fizycznym miejscu tu mowa. Pracujemy z lokalnymi mieszkańcami, nawiązujemy partnerstwa w całym Poznaniu. Może akurat Ty marzyłeś/aś o przestrzeni w której będziesz mógł/a prowadzić edukację naturoterapeutyczną aby zmieniać postawy ludzi? Park i schron to bardzo elastyczne miejsca! Zapewnimy Ci przedmioty, zaaranżujemy potrzebne sprzęty oraz przestrzenie. Tu możesz realizować siebie. Ogranicza nas prawo oraz specjalne zasady współpracy z Miastem Poznań, więc koniecznie zgłoś się i pogadajmy. 

Potrzeby sąsiedzkie os. Kopernika

Dzięki corocznemu statusowi Centrum Inicjatyw Lokalnych możemy zaspokajać potrzeby mieszkańców Osiedla Kopernika. Dzieje się to dzięki temu, że zgłaszają oni inicjatywy oddolne do realizacji. Jeśli znasz potrzeby sąsiedzkie, możesz zainspirować mieszkańców do zgłoszenia ich – i realizować je (za wynagrodzeniem) wspólnie z nimi. 

 

Mocne i słabe strony

Do słabych stron Parku/schronu należą: 

– niewielki zasięg jeśli chodzi o docieranie z informacjami do mieszkańców

– mieszkańcy uważają, że Park jest zaniedbany i nie są przyzwyczajeni jeszcze do stylu partycypacji/współodpowiedzialności który proponujemy

– – nie mamy stałych wolontariuszy a zespół główny jest niewielki i przeciążony obowiązkami

– nie mamy funduszy żeby zatrudniać kogoś na etat, a wynagrodzenia z umów zlecenie są niskie 

– zatrudnienie jest możliwe wyłącznie w ramach grantów, ponieważ Fundacja ma bardzo niewielki przychód i opłaca koszty terenu – opiekunka Parku nie pobiera wynagrodzenia za pracę

– estetyka pomieszczeń schronowych jest surowa i wymaga wiele pracy  

– problemem jest nadmiar śmieci (nie mamy na częstszy odbiór przez GOAP)

– najbardziej cierpimy z powodu braku pieniędzy na prąd – obejmuje nas stawka “komercyjna”, czyli ok. 2,3zł. 

– na terenie nie jest IDEALNIE bezpiecznie – z ziemi wystają korzenie oraz małe pieńki drzewek, a chodnik jest pofałdowany

– ponieważ jesteśmy w studni dźwiękowej osiedla oraz korytarzu powietrznym miasta, wiatr jest dość niszczycielski, a mieszkańcom obiecaliśmy że nie odpalimy wydarzeń głośniejszych niż kameralny koncert akustyczny z minimalnym nagłośnieniem

 

Mocne strony i zalety: 

– przestrzeń jest zamieszkana przez ptaki, jeże, koty i wiewiórki 

– dzięki pasom zieleni Park jest oazą pomimo umiejscowienia w środku osiedla

– komunikacja z zespołem może odbywać się w większości on-line i przebiega sprawnie

– duża część Parku jest objęta monitoringiem

– dostęp do terenu / schronu możesz mieć 24/7 jeśli potrzebujesz

– wiele rzeczy umiemy zdobyć za darmo 

– mamy szeroką sieć znajomości z innymi NGO z Poznania 

– możesz dołączać do darmowych szkoleń przeznaczonych dla NGO jako nasz członek/partner

– teren jest przyjazny kotom i psom – posiada oddzielny wybieg

– mamy ogromne zaplecze materiałów i narzędzi do rękodzieła

– jest toitoi, woda oraz miejsce na ognisko, są też grille, a w razie niepogody w Parku możesz zejść do schronu lub skorzystać z jednego z dużych tuneli ogrodniczych przeznaczonych do spotkań