Skip to content

Jeśli trafiłeś/aś na tę stronę, to znaczy że jesteś zainteresowany/a skorzystaniem z sal w schronie. To specyficzny obiekt, który ma kilka zalet i kilka wad. Jest dostępny 24 godziny, siedem dni w tygodniu. Nie jest niczym specjalnym korzystanie z obiektu w nocy. Osoby które zaangażują się regularnie  otrzymują kod do kłódki i mogą samodzielnie decydować o godzinach swoich działań. Rezerwacja sal odbywa się wówczas przez specjalną podstronę – żeby korzystający nie weszli sobie w drogę. Na terenie jest toitoi, dostęp do wody (pitnej po przegotowaniu), prąd, oraz kilka bezpłatnych miejsc parkingowych wewnątrz ogrodzenia. 

Udostępniamy stoły na koziołkach, krzesła, jest czajnik, warnik i grzejniki. Pod ziemą panuje stała temperatura 13 stopni, dlatego używanie grzejnika lub koca grzejącego jest dosyć powszechne. Całość znajduje się pod ziemią w jednak całość jest regularnie ozonowana i wentylowana. Mimo to po długim pobycie (kilkugodzinnym) w schronie ubrania mogą przesiąknąć zapachem “piwnicy”. Do środka często zaglądają schronowe koty ale można zamknąć drzwi jeżeli nie życzycie sobie ich towarzystwa.

Staramy się, aby korzystanie było jak najmniej kłopotliwe. Ze względu na brak funduszy prosimy, aby własne śmieci zabierać ze sobą, oraz dorzucać się do prądu. W razie udostępniania “na wyłączność” oczekujemy dorzucania się do opłat całkowitych. Pod ziemią można robić głośne rzeczy – ale nie grać koncerty z dźwiękami basowymi, bo wibracje uszkodzą zabytek. 

Sala F

Największa sala w schronie. Pomieści max 40 osób (jeśli będą siedzieć). Na ścianach są listwy metalowe, na których można wieszać elementy. Wielką mapę ze zdjęcia można zdjąć, ale wyłącznie jeśli jest to BARDZO potrzebne. Salę udostępniamy jedynie czasowo (nie “na wyłączność”). Skrzynie widoczne na zdjęciu są w niej na stałe, ale można je przesuwać i tworzyć z nich stoły lub dodatkowe siedziska.

Sala ma około 40 metrów kwadratowych. 

Sala E2

Niemal kwadratowa sala jest wyposażona w namalowany biały ekran do rzutnika. Łatwa do dogrzania, bez żadnych mebli na stałe posiada specyficzny pogłos.  Może być udostępniona “na wyłączność”, tj. można ją rezerwować na cały miesiąc (po ustaleniu z Opiekunką) i zamknąć na klucz. 

Sala ma około 15 metrów kwadratowych. 

SALA D

Niewielka łatwa do ogrzania salka jest w 1/3 wyłożona metalową płyką umożliwiającą łatwiejsze czyszczenie podłogi. Nie jest dobrze odmalowana. Ma zaułek o wielkości 1,5m na 1 m który może służyć jako mikro-składzik. Chętnie udostępnimy to miejsce “na wyłączność”. 

Sala ma około 13 metrów kwadratowych. 

Sala E1

Jest przejściowa – można z niej przejść do innych sal. Udostępniamy ją czasowo, aby wszyscy mogli z niej korzystać kiedy chcą. 

Ta sala ma około 15 metrów kwadratowych. 

SALA G

Mała salka, najłatwiejsza do ogrzania w schronie i najlepiej wentylowana. Polecamy ją do sesji RPG i spotkań w bardzo niewielkiej grupie. Nie mamy aktualnego zdjęcia – w sali nie ma obecnie żadnego sprzętu na stałe. Można sobie rozstawiać co się chce:) 

Sala ma około 9-10 metrów kwadratowych. 

dodatkowo...

WYBIEG DLA PSÓW

Specjalny wybieg o powierzchni około 70 metrów kwadratowych z podwójnym wejściem (z przedsionkiem w którym psy mogą się poznać przez ogrodzenie).  Mieszkańcy wiedza, że aby wejść na ten wybieg trzeba zarezerwować go wcześniej – dbamy o to, żeby każdy mógł korzystać z tego miejsca samotnie. Szczególnie cieszą się właściciele psów o specjalnych potrzebach oraz niewidomych. Zapewniamy oświetlenie na życzenie. Można skorzystać z zamykanej budki do przechowywania rzeczy, jeśli korzysta się regularnie. Można umówić się na “stałą rezerwację” w konkretne dni tygodnia.